Małopolska Chmura Edukacyjna - warsztaty weekendowe

Od 20 – 23 września 2020 r. rozpoczynamy rekrutację na naukowe warsztaty weekendowe realizowane w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”, organizowane w terminie 27-29 listopada 2020 r. Warsztaty odbędą się w następujących obszarach:

• chemia (PWSZ w Tarnowie, Politechnika Krakowska),
  • język angielski (PWSZ w Tarnowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie),
  • język niemiecki (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie),
  • język francuski (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie).

W trakcie warsztatów uczniowie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, warsztatowych  oraz laboratoryjnych korzystając z nowoczesnej bazy dydaktycznej uczelni. Po południu młodzież realizuje program  naukowy, który ściśle  związany jest z danym obszarem tematycznym.

W czasie pobytu uczestnicy warsztatów mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie oraz dojazd na uczelnie.

Dokumentacja rekrutacyjna oraz opis warsztatów znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Małopolska Chmura Edukacyjna – warsztaty weekendowe

II edycja projektu Małopolska Chmura Edukacyjna

Wkrótce w naszym liceum, rusza kolejna edycja projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Jest to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz rozwijaniu zainteresowań przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji  kluczowych uczniów, kształtowanie postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualne  podejście do uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Zajęcia będą się odbywać w dwóch obszarach: język angielski i język francuski.

W projekcie mogą uczestniczyć uczniowie klas II naszego liceum, posiadający kompetencje do udziału w zajęciach wykraczających ponad podstawę programową, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia on-line i koła naukowe.

Wykłady prowadzone będą przez kadrę naukową Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest w dniach od  16-20 września 2020 roku.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas II do udziału w zajęciach i prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Małopolska Chmura Edukacyjna).

Formularz rekrutacyjny dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.

Wypełniony dokument (podpisany przez kandydata i rodzica) należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 20.09.2020 roku w sekretariacie szkoły lub biurze projektu (pokój nr 22 – parter).

Projekt „ZDALNA SZKOŁA” - WSPARCIE OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ W SYSTEMIE KSZTAŁCENIA ZDALNEGO

Celem projektu jest zwiększenie dostępności technologii informacyjno-komunikacyjnej, umożliwiającej zdalną pracę szkół.

Wartość  projektu to 99 999,94 zł. Projekt jest w 100% dofinansowany ze środków zewnętrznych, tj. z Unii Europejskiej (84 629,95 zł) oraz budżetu państwa (15 369,99 zł).

W ramach projektu zakupiono 60 laptopów dla uczniów tarnowskich szkół.

Laptopy umożliwią korzystanie m.in. z narzędzi do zdalnego nauczania e-dziennik, eduelo, aplikacji Zoom i Discord, dysku Google kahoot itd. Trzy z nich trafiły do naszej szkoły.

Strona 1 z 10