V Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Tarnowie

email: sekret5lo@umt.tarnow.pl

+ 48 14 6210514

ul. Rejtana 20

33-100 Tarnów

Osiągnięcia

Osiągniecia

W piątek, 24 marca br. eko-delegatki z grupy francuskiej, klasy Ic: Maja Zborowska, Julia Brudny, Martyna Paterak, Ewa Beściak i Gabriela Wojciechowska , zaprezentowały projekt klasowy, oczywiście w języku francuskim, dotyczący działań całej grupy w konkursie ÉDUCATION AU DÉVELOPPEMENT DURABLE – EDUKACJA W ROZWOJU ZRÓWNOWAŻONYM.
Przedstawiły one między innymi filmik , w którym wzięli udział wszyscy uczniowie tej grupy: nasze eko-delegatki i Łucja Przeworska , Karolina Kosoń, Ewelina Talanda (udział i montaż), Kasia Kawa, Ada Sawczyk, Kamila Jarosz, Asia Gierszewska, Kacper Ulanecki, Hubert Bogusz, Maksymilian Gębala, Aleksander Banaś. To filmik przedstawiający działania i zachowania proekologiczne.
Przedstawiły również działania na założonym fanpage’u na Facebook’u „Vivons en harmonie avec la Nature” prowadzonym oczywiście w języku francuskim.
Konkurs odbył się w Ambasadzie Francji w Warszawie. W konkursie wzięły udział również eko-delegacje z liceów z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania. Konkurencja była więc duża, tym większe uznanie dla naszych zwycięzców.
Gratulacje dla całej grupy francuskiej I C, grupy pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce oraz mgr Aldony Czerneckiej-Mitery.

fra1

Aneta Chrupek, uczennica klasy 3b, zajęła I miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej organizowanym przez IV LO w Tanowie pod patronatem Instytutu Goethego. Tegorocznym motywem przewodnim konkursu było szczęście. Konkurs odbył się 10 marca 2017 r. Aneta recytowała wiersz Claudii Henkel pt. “Glück” (Szczęście). Wygrała w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Powtórzyła tym samym swój ubiegłoroczny sukces !
Opiekunką Anety była pani mgr Danuta Pomianek-Włodarska. Serdeczne gratulacje !

chrupek
Reprezentujący V LO w Tarnowie zespół projektu Permeation-Przenikanie zdobył pierwsze miejsce w Informatycznym Pucharze Beskidów w kategorii projekt podczas konkursu, który odbył się 4 marca 2017. Organizatorem tych jedynych w skali ogólnopolskiej zawodów był Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.
Nasi przedstawiciele zmierzyli się w kategorii m.in. z twórcami samobieżnego robota, elektronicznego modelu układu słonecznego, cyfrowego systemu do spradzania obecności, opartego na układzie Arduino interaktywnego kalendarza oraz pochylni Newtona wyposażonej w czujniki elektroniczne. Nagrodą w zawodach był, uwaga, przelot szybowcem nad Bielsko-Białą (do realizacji w maju 2017), tablet dla szkoły oraz sam wspaniały Puchar.
Nasza delegacja, Patrycja Chwałek,Kasia Nowak, Agnieszka Zbylut, Szymon Kieroński, Kamil Ulanecki  zaprezentowała elementy informatyczne projektu Przenikanie, nad którym uczniowie pracowali przez cały zeszły rok. Szymon przedstawił stworzoną przez siebie aplikację mobilną do projektu, Kasia opowiadała o prowadzonej przez siebie stronie internetowej i fanpage projektu, Agnieszka opowiadała o pracach nad cyfrową obróbka zdjęć, Patrycja o międzynarodowej współpracy z wykorzystaniem Google Dysku, a Kamil o kanale youtubowym projektu i tworzeniu napisów do filmików ze wspomnieniami mieszkańców Tarnowa narodowości żydowskiej, którzy mieszkali w naszym mieście podczas II wojny światowej i przed nią.
Przypomnijmy, że projekt Permeation-Przenikanie powstał we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury oraz szkołą Harel High School z Izraela. Opiekunami byli Mira Shweky, Marcin Zaród i Tomasz Kapturkiewicz. Wystawa w ramach projektu prezentowana była w tarnowskim TCK przez cztery miesiące, a następnie gościła w Izraelu, gdzie w listopadzie 2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w jej wernisażu.
besk

Anna Szczerba, uczennica klasy III b, otrzymała dzisiaj stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrody te przyznawane były najlepszym uczniom szkół Miasta Tarnowa oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Anno – najserdeczniejsze i najgorętsze gratulacje!!! Życzymy wielu sukcesów i jesteśmy z Ciebie dumni!!

stprez
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Dominik Sak i Patrycja Babiarz z klasy 1b, pomyślnie przeszli rekrutację do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ramach zadania rekrutacyjnego, którego temat brzmiał: „Miejsca Pamięci- Materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości” wykonali projekt: „Ocalić od zapomnienia… – Tarnowscy Listonosze”. Polegał on na rozpropagowaniu mało znanego miejsca historycznego, którego celem stała się Tablicaznajdująca się na holu Poczty Głównej na ul. Mickiewicza 6,  upamiętniająca zabitych w czasie II Wojny Światowej listonoszy działających w grupie konspiracyjnej, która przechwytywała donosy do Gestapo.
W postępowaniu rekrutacyjnym nasi uczniowie zdobyli 27 na 30 punktów. Pierwszego  czerwca będą mogli poczuć się jak posłowie zasiadając w Sejmie podczas sesji.
dom
Skip to content