Tutaj jesteś: Artykuł - Wycieczki zagraniczne
Wycieczki zagraniczne

Każdego roku V Liceum Ogólnokształcące organizuje ogólnoszkolne zagraniczne wyjazdy, w których mogą wziąć udział uczniowie naszej szkoły.

Początki wyjazdów sięgaja roku 1997; w latach 1997-2001 odbyły się następujące wycieczki :

Wszystkie te wycieczki łączy jedna cecha wspólna. Każda z nich została zorganizowana tak, aby jej cena była przystępna dla jak największej liczby uczniów. Celem tych wyjazdów jest poznanie jak największej liczby atrakcji, zwiedzenie miast, wizyty w muzeach, poznawanie parków krajobrazowych itd..

Wyznajemy pogląd, że młody człowiek, podczas swojego pobytu w liceum ma się rozwijać nie tylko pod względem naukowym, ale i zbierać nowe, ciekawe doświadczenia. W końcu naście lat to najlepszy czas na zwiedzanie świata. Potem taka okazja może się już nie powtórzyć.

W latach kolejnych odwiedziliśmy: